Konstrukcje stalowe znajdują obecnie bardzo szerokie zastosowanie, szczególnie w takich branżach jak przemysł czy handel. Jeszcze do niedawna najchętniej wykorzystywano je w formie tymczasowych zabudowań. Dziś jednak docenia się ich trwałość, wytrzymałość i elastyczność, bo prawda jest taka, że do raz postawionej konstrukcji stalowej bez problemu dobudujemy kolejne części. Można je określić jako wytrzymałe budynki użytkowe, które stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych zabudowań. Aby jednak odpowiednio spełniały swoje zadanie, powinniśmy z dużą skrupulatnością dobrać materiały, z których zostaną wykonane i zadbać, aby montaż konstrukcji został przeprowadzony profesjonalnie.

Jak więc przebiega montaż hali stalowej?

W pierwszej kolejności kluczowe jest stworzenie odpowiedniego projektu. Musi się w nim znaleźć wiele niezbędnych specyfikacji, planów i rysunków technicznych. Wszystkie przygotowywane są przez doświadczonych projektantów obiektów użytkowych. Gdy już posiadamy odpowiednią dokumentację, konieczne staje się uzyskanie odpowiednich pozwoleń, które są wymagane w celu postawienia hali. Musimy również zadbać o to, aby w czasie budowy przestrzegane były odpowiednie zasady BHP. Kwestie formalne i przygotowywanie planów jest zwykle najbardziej czasochłonne podczas gdy chcemy postawić halę stalową. Pamiętajmy jednak, że są to kroki, które mają duże znaczenie dla późniejszego sukcesu planowanej konstrukcji. Niezwykle istotne są szczegóły, każdy element powinien zostać sprawdzony – należy odpowiednio dobrać elementy nośne, wybrać podłoże i skonstruować cały plan tak, aby uniknąć późniejszych problemów.

Montaż konstrukcji

Aby możliwe było rozpoczęcie prac montażowych naszej konstrukcji stalowej, konieczne jest odpowiednie przygotowanie i wyrównanie terenu, na którym ma ona stanąć. Montaż hali rozpoczyna się od rozmieszczenia i połączenia ze sobą elementów nośnych, następnie konieczne jest zamontowanie profili wzmacniających i zabudowanie ścian. Doświadczona ekipa stawia halę stalową w stosunkowo krótkim czasie, jednak to ile będzie pracować, w dużej mierze uzależnione jest od wielkości planowanego obiektu, czy chociażby specyfiki wykorzystanych elementów.